powrót

WARSZTATY I KONKURS FOTOGRAFICZNY "AMUNDSEN PHOTO AWARDS"

Amundsen_photo_awards_picture
Amundsen Photo Awards

     23 sierpnia 2018 razem z kilkoma blogerami podróżniczymi oraz ze zwycięzcami konkursu fotograficznego „Odkrywaj więcej” wzięliśmy udział w rewelacyjnych warsztatach fotografii podróżniczej. Prowadził je Marcin Dobas – fotograf współpracujący z National Geographic i ambasador marki Amundsen. Ten konkurs i warsztaty to była dopiero zapowiedź wydarzenia, które w tym roku po raz pierwszy zagości w świecie fotografii w Polsce. Szczegóły w poście.

 

WARSZTATY „ODKRYWAJ WIĘCEJ”

     Warsztaty dla zwycięzców konkursu „Odkrywaj więcej” oraz blogerów podróżniczych, które odbyły się w warszawskim Kinie Wisła, były świetną inspiracją do spojrzenia na fotografię w podróży z innej perspektywy. Prowadzący – Marcin Dobas – w bardzo praktyczny sposób podzielił się z uczestnikami warsztatu swoim ogromnym doświadczeniem w fotografowaniu przyrody i zwierząt w ich naturalnym środowisku. Opowiedział o tym, jak się przygotować do wyprawy, używając geolokacji, jaki sprzęt zabrać, na co zwrócić uwagę przy pakowaniu, no i oczywiście jak robić dobre zdjęcia. Dużo było o bezlusterkowcach, o stosowaniu filtrów, lamp błyskowych (także w fotografii plenerowej!), o grze światłem i o tym dlaczego w komputerowej obróbce zdjęć tak ważny jest monitor, który rozróżnia kolory CMYK od RGB. Oczywiście Marcin pokazał też na dużym kinowym ekranie swoje najlepsze zdjęcia, które zrobiły na wszystkich niesamowite wrażenie. Można pozazdrościć talentu, albo... samemu zacząć robić zdjęcia. W końcu to praktyka czyni mistrza!

 

TO BYŁ DOPIERO WSTĘP DO PRAWDZIWEJ FOTOGRAFII

     Konkurs i warsztaty w Kinie Wisła były dopiero początkiem fotograficznych wyzwań, do których zaprasza marka Amundsen. Już 10 września 2018 r. rusza nowy, prestiżowy konkurs fotograficzny AMUNDSEN PHOTO AWARDS, skierowany zarówno do amatorów fotografii jak i profesjonalistów w tej dziedzinie. Zdjęcia na jakie czekają organizatorzy konkursu to te, które odkrywają nieznane, ale nie tylko z tych najdalszych części świata. Czasami te najbardziej niesamowite odkrycia można zrobić tuż obok.

 

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

     Każdy z uczestników może zgłosić 3 swoje fotografie w 4 kategoriach: zwierzęta, ludzie, krajobraz, zimowa ekspedycja (kategoria specjalna).

Zgłoszenia przyjmowane są do 18 listopada 2018 na stronie www.amundsenphotoawards.pl. Tam też znajdziecie szczegółowy regulamin. Ogłoszenie finalistów konkursu będzie 3 grudnia 2018, a zwycięzców poznamy 12 grudnia 2018 podczas Gali Finałowej całego konkursu.

W jury konkursowym zasiądą trzej ambasadorowie marki Amundsen: Marcin Dobas, fotograf National Geographic członek międzynarodowego zespołu fotografów Olympus Visionaries, wielbiciel natury i podróżnik; Krzysztof Starnawski, nurek i pasjonat fotografii podwodnej. Odkrywca najgłębszej jaskini podwodnej; Łukasz Nowicki, reporter, prezenter telewizyjny, podróżnik i pasjonat fotografii podróżniczej.

 

NAGRODY

Dla uczestników przewidzianych jest wiele nagród:

- Nagroda główna w kategoriach ludzie i krajobraz:

Olympus E-PL9 14-41 EZ +obiektyw 45mm/1,8

- Nagroda główna w kategoriach zwierzęta i zimowa ekspedycja:

Olympus E-M10 III traveler pack (statyw + torba fotograficzna)

- Nagroda II stopnia we wszystkich kategoriach:

EIZO, monitor graficzny z serii ColorEdge CS2420

- Nagroda III stopnia we wszystkich kategoriach:

Olympus Tough! TG-5 + pokrowiec neoprenowy

- Nagroda dodatkowa dla zwycięzców każdej kategorii:

4-dniowe warsztaty fotograficzne z Marcinem Dobasem, fotografem National Geographic, które będą miały miejsce w polskich górach

 

Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie organizatora http://www.amundsenphotoawards.pl