powrót

SPRZĘT NA LATO: TESTUJEMY BUTY LIZARD IBRIDO II

Img_2151_2_small
Buty Lizard Ibrido II

     Do tej pory w lecie chętnie korzystałem zarówno z lekkich, zamkniętych butów jak i z przewiewnych sandałów. Na wyjazdy często zabierałem więc i jedne i drugie. Jakoś nie rozważałem rozwiązania, które łączyłoby w sobie zalety obu typów obuwia. A tymczasem takie rozwiązanie istnieje i ostatnio miałem możliwość je przetestować. Konkretnie były to buty LIZARD IBRIDO II

 

 

 

 

     Buty LIZARD IBRIDO II, które otrzymałem do testów od sklepu PAKER (www.paker.pl), testowałem podczas krótkiego wypadu nad polskie morze. Kilka dni spędziliśmy bardzo aktywnie, więc buty mogłem sprawdzić nie tylko na plaży, ale również podczas jazdy rowerem, spacerów po wydmach i marszów przez las. Dodatkowo testowałem buty również w lesie pod Warszawą.

     Buty okazały się bardzo pozytywnym odkryciem. Lekkość sandałów połączona z wygodą i zabezpieczeniem stopy, jakie dają zamknięte buty, to było idealne połączenie na tegoroczne upały.

 

     Co najbardziej przypadło mi do gustu? Oto praktyczne cechy butów męskich LIZARD IBRIDO II:

- Buty są bardzo lekkie, przy rozmiarze 44 ważą ok. 250 gramów. Jednocześnie bardzo dokładnie dopasowują się do stopy, więc właściwie się ich nie czuje, nawet po dłuższym chodzeniu w upale.

- Po zamoczeniu w morzu nie zrobiły się ani sztywne, ani ciężkie co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Prawie w ogóle nie nasiąkają wodą przez co ich zakładanie, nawet gdy są mokre, jest łatwe.

- Na każdym podłożu buty dobrze się trzymały i nie ślizgały się, nawet gdy podeszwa była mokra.

- Po całym dniu chodzenia buty ciągle dobrze dopasowywały się do stóp i nigdzie mnie nie obcierały, co jest bardzo pozytywne bo nosiłem je pierwszy dzień.

- Są bardzo przewiewne, stopa może w nich łatwo oddychać. Podczas testowania temperatura powietrza sięgała w cieniu nawet 30°C, a mimo to czułem się komfortowo.

- Dzięki podeszwie WIBRAM® SUPERTKEK oraz pełnemu noskowi można w nich chodzić również po kamieniach, skałach oraz twardszym podłożu lub po lesie.

 

     Z punktu widzenia łatwości i wygody użytkowania również oceniam je bardzo dobrze:

- Pozostawione wilgotne w pokoju na kilka godzin nie wydawały brzydkiego zapachu.

- Bardzo łatwo się je „sznuruje” za pomocą ściągacza. Rozsznurować można je jednym ruchem, co jest przydatne jeśli chcemy zdjąć buty np. na plaży, a mamy zajęte ręce.

- W butach tych wygodnie prowadzi się samochód.

     Producent zachwala buty LIZARD IBRIDO II jako lekkie, przewiewne i wytrzymałe. Rzeczywiście mogę się z tym zgodzić. Stanowią one bardzo udane połączenie sandałów i pełnych, lekkich butów na lato. W mojej ocenie byłyby też idealne na żagle, na kajaki lub do pływania wśród skał. Niestety tym razem nie miałem możliwości wypróbować butów w takich warunkach, ale na najbliższą wyprawę kajakową na pewno je zabiorę.

     Dodatkowo model, który testowałem wykonany jest ze sztucznej skóry Happy Cow, co osobiście uważam za zaletę.

Podsumowując: polecam!

Testował: Łukasz.
Warunki, w jakich testowałem buty: plaża, wydmy, las, jazda na rowerze, jazda samochodem, spacer, miasto.

Informacje od producenta na temat opisanych przez butów LIZARD IBRIDO II:
https://sklep.paker.pl/buty-lizard-ibrido-ii