powrót

SPOTKANIE W RADIOWYM KLUBIE OBIEŻYŚWIATA W KOSZALINIE

Img_4414_2_small
W Polskim Radio Koszalin.

     Jarka Rochowicza i Joannę Lejtan z Polskiego Radia Koszalin poznaliśmy trzy lata temu na podróżniczym festiwalu Włóczykij w Gryfinie. Podeszli do nas z mikrofonem i dyktafonem i zapytali czy nie chcielibyśmy opowiedzieć koszalińskim słuchaczom o naszych podróżach. Zaczęliśmy od kilkuminutowej rozmowy, a na kolejnych Włóczykijach nagrywaliśmy coraz więcej krótkich materiałów na antenę. Aż wreszcie w maju 2017 r. wybraliśmy się do Radia Koszalin z półtoragodzinną prezentacją i opowieściami o Nowej Zelandii.

 

     Opowiadanie o podróżach w radio polubiliśmy od pierwszej audycji, w której braliśmy udział. Ponieważ generalnie lubimy dzielić się z innymi wrażeniami z naszych podróży, spodobało nam się to, że dzięki takiej rozmowie przy mikrofonie możemy dotrzeć do szerszej publiczności. Dlatego też chętnie przyjęliśmy zaproszenie, żeby przyjechać z pokazem zdjęć i opowieściami do Radiowego Klubu Obieżyświata w Koszalinie.

     Publiczności zgromadzonej w studio opowiedzieliśmy o fragmencie naszej rocznej podróży dookoła świata, czyli o siedmiu tygodniach spędzonych w Nowej Zelandii, którą przejechaliśmy na motocyklach. Było to bardzo miłe spotkanie, bo frekwencja dopisała, pojawiły się liczne pytania, i widać było, że słuchacze byli szczerze ciekawi świata.

     W ogóle jesteśmy pod dużym wrażeniem  tego jak prężnie działa Radiowy Klub Obieżyświata w Koszalinie. Od ponad 10 lat co miesiąc organizowane są tutaj pokazy i spotkania z najróżniejszymi podróżnikami, a tematy opowieści można by bardzo długo wymieniać. Mamy nadzieję, że spotkanie z nami też przypadło tamtejszej publiczności do gustu, i że zobaczymy się jeszcze kiedyś w studio koncertowo-nagraniowym im. Czesława Niemena.

     Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Jarkowi i Asi za zaproszenie i za przemiłą gościnę!

Link do strony Polskiego Radia Koszalin z informacją o naszym pokazie zdjęć z motocyklowej podróży po Nowej Zelandii: http://www.prk24.pl/30888418/nowa-zelandia-na-motocyklach i tutaj http://www.prk24.pl/30991579/nowa-zelandia-z-perspektywy-dwoch-kolek

Link do pełnej audycji radiowej: http://prk24.pl/32947887/radiowy-klub-obiezyswiata-wedrowka-dookola-swiata

Radiowy Klub Obieżyświata: https://www.facebook.com/Radiowy-Klub-Obie%C5%BCy%C5%9Bwiata-Radio-Koszalin-199732663448951/?fref=ts