powrót

PERON4.PL - NEPAL SIĘ DO WAS UŚMIECHA

Img_9617_small
Nepalskie dzieciaki.

     W kwietniu i maju 2015 roku Nepal nawiedziły bardzo silne trzęsienia ziemi, które spowodowały ogromne zniszczenia i śmierć kilku tysięcy ludzi. By przypomnieć o tym, że cały czas można wysyłać pomoc Nepalowi, z okazji Dnia Dziecka wspólnie z innymi blogerami oraz Peronem 4 przygotowaliśmy galerię zdjęć nepalskich dzieciaków, by ich uśmiechami zachęcić do wsparcia finansowego.

    

 

Oto jak Peron4 zachęca do udzielania pomocy:

"Miesiąc wystarczył by zaczęło odchodzić w niepamięć. Media cichną, szukając nowych tematów. Ludzie zaprzątnięci codziennością nie troszczą się o tak odległe sprawy. Albo zwyczajnie nie wiedzą co robić.

25 kwietnia zatrzęsła się ziemia w Nepalu. 12 maja zatrzęsła się po raz kolejny. Wstrząsy, a po wstrząsach setki lawin. Ponad 8 tysięcy ofiar śmiertelnych, 22 tysiące rannych, dziesiątki tysięcy zniszczonych domów. STOP. Nie zamieniajmy ludzi w liczby. Nie zamykajmy Nepalu w szufladzie negatywnych skojarzeń. Trzęsienie ziemi spowodowało ogromne zniszczenia i jest niesamowitą tragedią, ale nie odebrało temu regionowi piękna. Gościnność i kultura nie runęły wraz z domami. Góry wciąż są zachwycająco piękne, ludzie wspaniali i otwarci. Nepal zachwycał turystów, rozkochiwał alpinistów. Nie wolno nam go teraz skreślić. Nie wolno zapomnieć. Trzeba pomóc go odbudować.

Poprosiliśmy znajomych, by na tegoroczny dzień dziecka pomogli nam przygotować galerię zdjęć z dzieciakami z Nepalu, które spotkali podczas swoich podróży. Roześmianych, rozczochranych, beztroskich. One wciąż tam są. Przeżyły straszne rzeczy, ale uwierzcie – wciąż się uśmiechają. Nepal wciąż żyje, potrzebuje Was i już niedługo chętnie Was ugości.

JAK POMÓC NEPALOWI?

Warto wspierać szczególnie zbiórki, z których całe fundusze przekazywane są bezpośrednio do Nepalu.
Jeśli szukacie sposobów bezpośredniego lokalnego wsparcia projektów pomocowych, realizowanych przez lokalnych mieszkańców zajrzyjcie tu: http://www.wehelpnepal.org/ "

Link do galerii: http://www.peron4.pl/nepal-sie-do-was-usmiecha/

Nasz profil na Peronie 4 znajdziecie tutaj:http://www.peron4.pl/author/marta-i-lukasz/