powrót

TESTUJEMY SPRZĘT: KOCHERY MARKI ROCKLAND

Img_2490_2_small
Śniadanie na kempingu w Dolinie Śmierci, USA.

     Jadąc w kwietniu 2016 na trzy tygodnie do Stanów Zjednoczonych wiedzieliśmy, że sporo noclegów będziemy mieli na kempingach. Dlatego potrzebowaliśmy zabrać ze sobą wyprawkę, niezbędną w podróży z namiotem. Składały się na nią m.in.: namiot, młotek, śpiwory, karimaty, latarki i… oczywiście kochery.

 

     Zestaw naczyń Rockland Travel Pro, który przetestowaliśmy składa się z dwóch małych kocherów o pojemności 0,75l i 0,3l, siatkowego woreczka i zmywaka. Naczynia są dość estetycznie wykonane z anodyzowanego aluminium, które zwiększa ich odporność na korozję i uszkodzenia. Są małe, lekkie (215g) i poręczne. Mają wygodne uchwyty pokryte gumą, która zabezpiecza je przed nagrzaniem, dzięki czemu można zdejmować garnki z ognia bez użycia dodatkowej ochrony. Uchwyty są sprytnie ukształtowane, więc dają stabilność w czasie przenoszenia kocherów napełnionych gorącą zupą, przelewania z nich wrzątku na herbatę, czy odcedzania makaronu.

     Garnki mogą służyć do gotowania, ale też jako naczynia do jedzenia. Mają na tyle szeroką średnicę (113 mm), że wygodnie się z nich je zarówno makaron, gulasz, zupę, sałatkę, czy płatki śniadaniowe z mlekiem. Mniejsza miska może służyć za przykrywkę do większej w czasie gotowania, albo przy odcedzaniu wody z różnych potraw. Garnki mogą być używane na kilku rodzajach kuchenek. My sprawdziliśmy zarówno turystyczny palnik na butli gazowej, jak i zwykły gaz czy spiralną płytę w kuchni (podczas noclegów na Couchsurfingu). Samo gotowanie zabiera chwilę – żeby uzyskać wrzątek w większym kocherze (na średnim ogniu) potrzebowaliśmy prawie 15 minut.

     Jeśli chodzi o zmywanie to generalnie nie ma z tym większego problemu. Zmywak dołączony do zestawu dobrze sobie radzi, z wyjątkiem osadu po herbacie – wtedy trzeba było mocniej szorować. Za to niestety wiemy, że naczynia nie nadają się do zmywarki. Wrzuciliśmy je na szybkie mycie po powrocie do domu i niestety ładna, gładka powierzchnia zrobiła się po tym „zabiegu” matowa i tak jakby starta. Wygląda więc na to, że nie powinno się tych kocherów myć w zmywarce – szkoda tylko że nie ma o tym ani słowa na opakowaniu ani na stronie internetowej producenta.

     My, w tę trzytygodniową podróż, wzięliśmy tylko jeden zestaw kocherów Rockland Travel Pro na nas dwoje i używaliśmy ich głównie do gotowania wrzątku, makaronu, odgrzewania zup i tego typu łatwych potraw. Nam wystarczyło, bo w Stanach wszędzie można w supermarkecie kupić jedzenie na kanapki czy na sałatki, które przygotowujesz „na zimno”. Ponadto podróżowaliśmy w lato, więc ogrzać się potrzebowaliśmy głownie wieczorem i do tego wystarczyła gorąca herbata. Natomiast, jeśli ktoś wybiera się na wyprawę, gdzie potrzeba jest codziennego gotowania w tych garnkach to taki zestaw wystarczy raczej na jedną osobę.

Podsumowując: polecamy

Link do informacji od producenta: http://rockland.com.pl/sklep/naczynia-i-sztucce/de-zestaw-naczyn-travel-pro/
Link do strony www marki Rockland: http://rockland.com.pl/