powrót

TESTUJEMY SPRZĘT: RĘCZNIK SZYBKOSCHNĄCY ROCKLAND

Img_1837_2_small
Ręcznik szybko wysycha na wietrze.

     Są takie rzeczy, które po prostu muszą znaleźć się w plecaku, towarzyszącym nam w każdej podróży. Niezależnie od tego, dokąd jedziemy, na jak długo i o jakiej porze roku: zawsze będziemy potrzebować ręcznika. Ponieważ zwykłe ręczniki zajmują dużo drogocennego miejsca i bardzo długo schną, warto rozważyć wzięcie ze sobą specjalnego ręcznika – takiego bardziej „podróżniczego”.

     Na trzytygodniowy wyjazd do Stanów dostaliśmy od firmy RAVEN z Krakowa do przetestowania szybkoschnący ręcznik marki Rockland w rozmiarze XL (150x60cm). Już przy pierwszym użyciu spodobała mi się jego wielkość. Mogłam się nim owinąć tak, by zakryć wszystko, co musi być zakryte podczas przechodzenia spod prysznica do przebieralni. Jest to przydatne, kiedy korzysta się ze wspólnych łazienek np. na kempingu. Ten rozmiar ręcznika powoduje też, że nie robi się on cały mokry po wytarciu tylko nóg czy rąk, ale wystarcza na komfortowe osuszenie całego ciała. Rozłożony może być wykorzystany nawet, jako ręcznik plażowy. Po użyciu, ręcznik można zwinąć w rulonik, który mieści się w malutkiej siateczce, dodanej w zestawie. Aha - jest leciutki: waży zaledwie 200g.

     Dodatkowym atutem ręcznika Rockland jest fakt, że materiał, z którego jest zrobiony (100% mikrofibry) naprawdę dobrze wchłania. Nie trzeba się tym ręcznikiem „oklepywać” (tak jak to czasem bywa z tego typu ręcznikami), tylko można się nim normalnie wycierać pocierając materiałem po ciele. Przy częstszym użyciu ma to znaczenie. Prawdą jest też, że jest to szybkoschnący kawałek materiału: ręcznik powieszony na sznurku odparowuje w mniej niż 30 minut.

     Ponadto, po tygodniu używania (i suszenia na tylnych oparciach samochodu) ręcznik Rockland nie nabiera nieprzyjemnego zapachu wilgoci czy stęchlizny, co też się zdarza innym tego typu ręcznikom już po 3-4 dniach użytkowania. Można go prać w pralce w 30°C, a nawet suszyć w suszarce automatycznej. Co ciekawe to drugie jest zupełnie niepotrzebne.

     Na koniec – ręcznik jest bardzo miły w dotyku i występuje w kilku dość ładnych kolorach.

Podsumowując: polecam

Testowała: Marta

Informacje od producenta: http://rockland.com.pl/produkt/recznik-szybkoschnacy-xl/
Strona www marki Rockland:http://rockland.com.pl/